1. Kitap Okuyarak Gelişme: Günebakan Anaokulu, çocukların merak, araştırma, sorgulama ve yaratıcılık özelliklerini destekleyerek; düş kurma ve düşlerini oyunlarla, öykülerle, sanat disiplinleriyle ifade etmelerini önemser.
  2. Kitapla Etkinlikler: Günebakan Anaokulu 2005 yılında “Çocuklar Kitap Okusun” sloganıyla, okul bahçesinin önündeki parkta kitap şenlikleri başlattı. Her yıl çocukların kitaplarla ve kitapların yazarıyla buluşmasını sağladı. Okulumuz ücretsiz, imzalı kitap dağıtımını her yıl öğretmenlerin, yazarların, kitapseverlerin desteği ve yürekten çabası ile açık alanlarda, parklarda ve kitap fuarlarında sürdürdü ve özelde de kitaplara gösterilen yoğun ilgi nedeni ile, sorumluluğunu boyutlandırdı. Eğitim kurumu olmanın anlayışı ile eğitim verdiğimiz çocuklarla birlikte, onların ailelerini, yakın çevrelerini, okumak isteyip de kitaba ulaşamayan çocukları düşünerek okul bünyesinde 2012 yılında Günebakan Anaokulu Yayınevini kurdu.
  3. Yayınlarımız: 2012 yılında ilk kez T.C. Dış İşleri Bakanlığı’nın desteğiyle iki dilde ( Türkçe-Hollanda’ca) iki kitapla (Lalenin Yolculuğu-Ebruli Laleler) yayıncılık sürecini başlatan Anaokulumuz olanaklar elverdikçe yeni kitaplarla çocukları buluşturmayı sürdürüyor.    Kitaplarımıza buradan  ulaşabilirsiniz.

Dağıtım ve Bağış

2017 yılında (Günebakan Öyküleri Okul Öncesi-İlk Öğretim), 2019 Yılında da Lalenin Yolculuğu, Ebruli Laleler Türkçe olarak TÜKOD (Türk-Hollanda Dostluk Derneği) desteğiyle yeniden ve Koro ve Solo İçin Yeni Marşlar adlı kitaplarımız basıldı. Ocak 2021’de de “Dostumuz Ayça” adlı kitabımız basıldı.

Basılan kitapların çoğu özellikle 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda ücretsiz dağıtılarak, yurdun çeşitli bölgelerindeki çocuklarla buluştu ve buluşmaya devam ediyor.

Farklı etkinliklerde, fuarlarda ve imza günlerinde satılan kitaplardan elde edilen gelir ise şiddet ve tacize uğrayan kadın ve çocuklara yardım etmek üzere Türkiye Kadın Dernekleri Federasyonu (TKDF)’na bağışlandı ve bağışlanmakta.

Siz ’de

Türkiye Kadın Dernekleri Federasyonu
İş Bankası Seyranbağları Şubesi – Ankara
İBAN : TR96 0006 4000 0014 2920 4252 46
numaralı hesaba bağışta bulunabilir ya da,

kitap basımına destek olarak daha çok çocuğa ulaşmamız için; kitap satın alabilirsiniz.

Vakıf Bank – IBAN NO TR 89 0001 5001 5800 7290 5111 62Fikriye TİRYAKİ numaralı hesaba kitap ücretlerini yatırabilirsiniz.